ŞİRKET PROFİLİ

Adını ilk elektrokimyasal pili icat eden Rus asıllı İtalyan fizikçi Alessandro Giuseppe Antonio Anastasio Volta'dan alan, Volta Motor dinamik kadrosuyla ekonomik, çevreci ve kaliteli ulaşımın adı olmak için kurulmuştur. Kuruluş yıllarında gerçekleştirilen birçok ödüllü ARGE projesinin ticarileştirilmesi sonucunda ürettiği ürünler çok kısa zamanda tüketicisi tarafından sevilmiş ve Türkiye’nin en çok satılan elektrikli araç markası haline gelmiştir. 

Alternatiflerine oranla daha verimli, daha çevreci ve daha yüksek performanslı araçlar üreten Volta Motor, bu araçları her zaman tüketicisine daha uygun fiyatla sunabilmeyi kendisine görev edinmiştir. Kısa zamanda gerçekleştirdiği büyüme ve kalite gelişimi sebebiyle Dünya’nın çeşitli ülkelerinde satış temsilcileri edinmiştir.

Gümüşova Organize Sanayi Bölgesinde bulunan modern entegre üretim tesisi ve TÜBİTAK MARTEK Teknoloji Serbest Bölgesi'nde ülkenin en kapsamlı elektrikli araç üretimini yapmaktadır. 

Sahip olduğu makine teçhizat donanımı sektöründe öncüdür. Aynı zamanda dürüst ticaret düsturu ile bayi ve müşteri sadakatinde sektöründe farklılık yaratmıştır. Sürdürülebilir kalite ve müşteri memnuniyeti daima şirket önceliğidir.

Amacımız toplumsal açıdan herkesin ortak sorunu olan ulaşımı güvenli, ekonomik ve keyifli hale getirmektir.

Vizyonumuz, Dünyada elektrikli araç piyasasında tanınan ve aranan bir marka olmaktır.

Misyonumuz ise müşterilerimize güvenli ve ekonomik ulaşımı sağlarken, kaliteden ödün vermeden çevre bilincini ön planda tutmaktır.


KALİTE POLİTİKAMIZ

 

·         Ürün ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, toplam kalite anlayışı ile üretimden sevkiyata eksiksiz uygulanmasını sağlamak

·         Tam ve zamanında sevkiyat, sevkiyat sonrası kesintisiz hizmet anlayışı ile çalışmalarımızı sürdürmek

·         Faaliyetlerimizi gerçekleştirirken, çalışanlarımızın bilinçli katılımlarını sağlamak. Üretimde uygun teknoloji kullanmak

·         Tüm birimlerimizde verimliliği sağlamak için sürekli kendimizi geliştirmek, gelişime ve değişime açık olmak

·         Kaliteli üretim için insan eğitimine yatırım yapmak ve bunu sürekli kılmak

·         İşçi sağlığı ve iş güvenliğini olumsuz etkileyen koşulları ortadan kaldırarak uygun çalışma ortamları oluşturmak ve bunu sürekli kılmak

 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ

 

İnsan sağlığı ve çevreye duyarlı elektrikli taşıt üretiminde faaliyet gösteren VOLTA MOTOR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. ,

 

·         Çevre ve iş güvenliği ile ilgili yasa ve yönetmelikler ile müşteri isteklerinin gereklerini yerine getirmek.

·         Proseslerin tasarımında ve üretim süreçlerinde mümkün olduğunca daha az çevresel etkiye sahip geri dönüştürülebilir malzemeler ve buna yönelik teknolojiler kullanmak.

·         Çevre dostu malzeme ve prosesleri kullanmak, çevresel etkilerini en aza indirmeye yönelik sürekli iyileştirmeler yapmak.

·         Doğal kaynakları en verimli şekilde kullanmak amacıyla enerji tüketimini ve atık miktarlarını azaltmak.

·         Çevre ve iş kazasına sebep olabilecek durumlar için iş emniyetini sağlayacak önleyici tedbirleri almak, acil durumlarda uygulanacak önlemleri önceden belirlemek.

·         Tüm çalışanlarımızı ve tedarikçilerimizi, çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında bilinçlendirmek ve çevre koruma çalışmalarına katılımlarını sağlamak.

·         Tedarikçilerimizle çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında işbirliği yapmak ve tedarikçi seçiminde tedarikçinin çevre politikasını dikkate almak.

·         Çevre, işçi sağlığı ve iş güvenliği konularında resmi kurum, kuruluş ve ilgililerle işbirliği yapmak, kamuoyunun çevre politikamıza kolaylıkla ulaşmasını sağlamak

 

 

VOLTA MOTORDAN HABER ALIN

Volta Motor E-Bülten'e kayıt olarak bizden haberdar olun.

BİZİ TAKİP EDİN

Volta Motor resmi sosyal medya sayfaları üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

Volta Motor | Copyright © 2020